Być kobietą dojrzałą – cykliczny otwarty proces grupowy dla kobiet

Proces grupowy

28.03.2014

Być kobietą dojrzałą – cykliczny otwarty proces grupowy dla kobiet

proces_grupowy
Tematem przewodnim naszych spotkań, które odbywają się cyklicznie, jest przemiana w wieku dojrzałym (w czasie klimakterium). Zapraszamy kobiety w różnym wieku, z którymi ten temat flirtuje lub które zainteresowane są po prostu kobiecością jako procesem zmiany – wewnętrznej i zewnętrznej.

Klimakterium to czas szczególny, kiedy ta przemiana jest z jednej strony bardzo widoczna, a z drugiej niewidoczna, funkcjonująca jako temat trudny niewygodny, wręcz tabu. Jak reagujemy na to słowo? Wtedy, kiedy nadchodzi ten czas, a także wtedy, gdy wydaje nam się, że to nas jeszcze zupełnie nie dotyczy? Udajemy, że tego nie ma, jesteśmy przerażone, zawstydzone, złe, smutne, odsuwamy, zapominamy?
Ciekawi nas pytanie, kim się stajemy w wyniku przemiany?
Czy wiemy, jaki jest nasz własny stosunek do tej przemiany? Czy chcemy się dowiedzieć? Czy jesteśmy ciekawe? Jak traktujemy siebie? Jaki mamy stosunek do ciała, emocji?

Jak na naszą zmianę odpowiada otoczenie? Na nasze emocje, zmiany wyglądu?
Chcemy się więcej o tym dowiedzieć, mieć więcej świadomości wokół tego tematu.
Czy ta świadomość, wiedza, jest nam potrzebna czy nie do czegokolwiek? Czy wiedza, świadomość na temat tego okresu ma znaczenie dla tego, jak żyję teraz, kiedy jestem młodsza i nie mam klimakterium?

Proponujemy kobietom w różnym wieku cykliczne spotkania o charakterze procesów grupowych, podczas których będziemy wspólnie pogłębiać świadomość wokół powyższych zagadnień. Pierwsze spotkania już się odbyły i były owocne w przemyślenia i refleksje osobiste. Ale można w każdej chwili dołączyć do kolejnego.

Proces grupowy opisany jest na naszej stronie internetowej: Procesy grupowe

Procesy odbywają w piątki mniej więcej raz w miesiącu w godz. 18.00 – 19.30 i są bezpłatne. Każdorazowo data kolejnego procesu pojawia się na naszej stronie www.poprostu.gda.pl.

Minimalna grupa – to 6 osób (oprócz prowadzących). Prosimy o potwierdzanie swojej obecności mailowo lub smsowo - kontakt poniżej.

Ze względu na chęć uczenia się i doskonalenia prowadzących, procesy będą rejestrowane na wideo i superwizowane przez nauczycieli Instytutu Psychologii Procesu, a następnie nagrania będą kasowane.

Serdecznie zapraszamy :-)

Pierwszy termin: 
28.03.2014
Prowadzący: 
Jowita Strzalińska
Superwizja: 

Michał Duda

Termin: 

28.03.2014 (piątek) godz. 18.00-19.30

Miejsce: 

Ośrodek Psychologii Procesu PO PROSTU

Zapisy:
jadwiga@poprostu.gda.pl, +48 509 664 246
Zgłoszenia proszę przesyłać najpóźniej dzień przed zajęciami
Proces odbędzie się pod warunkiem zebrania się wymaganej minimalnej ilości 6 osób

Koszt: 

Wstęp wolny:)