Stany ekstremalne - społeczność bez murów - intensive

Wydarzenie

14.10.2010

Stany ekstremalne - społeczność bez murów - intensive

kate_3.jpgOśrodek Psychologii Procesu PO PROSTU gorąco poleca intensywne szkolenie z zakresu psychologii procesu dotyczące pracy terapeutycznej z osobami znajdującymi się w ekstremalnych stanach świadomości.

Od wieków wszystkie osoby znajdujące się w ekstremalnych stanach świadomości były różnie izolowane od społeczeństwa, czy to poprzez umieszczanie ich w zamkniętych instytucjach, czy poprzez podawanie farmaceutyków, które usiłowały trzymać ich "szalone" zachowania lub pomysły na marginesie. joe_3.jpgKoncepcja "Cieni miasta" Arnolda Mindella proponuje by potraktować zarówno ekstremalne jak i "normalne" stany świadomości jako dwie strony tej samej monety. Każdy z nas, bez względu na to jak bardzo, według standardów większości, jest szalony czy zdrowy, ma dostęp do całego spektrum bardzo różnych stanów świadomości i ich potencjalnego znaczenia oraz ożywczego wpływu jaki mogą wywierać na nas jako członków światowej społeczności.

Podczas tego seminarium spotkamy się w Mościszkach z nowatorską, otwartą społecznością, by wspólnie z mieszkańcami badać z różnych punktów widzenia całe spektrum odmiennych stanów świadomości. Obniżając nasze własne mury, za którymi ukrywamy większość naszych niezwykłych stanów świadomości, zmniejszamy alienację tych, których mentalność lub zachowanie identyfikowane jest jako "niepoukładane".

ksiazka_cienie_miasta O koncepcji "Cieni Miasta"
można przeczytać w książce Arnolda Mindella
Cienie miasta: interwencje psychologiczne w psychiatrii

madness_radio O koncepcji "Cieni miasta" można posłuchać także w audycji
Process Oriented Counseling with Joe Goodbread

Prowadzący: Kate Jobe, Joe Goodbread
Organizator: Instytut Psychologii Procesu

Pierwszy termin: 
14.10.2010
Termin: 

od 14.10.2010 (czwartek) godz. 10:00
do 17.10.2010 (niedziela) godz. 17:00