Alicja Klein

alicja-1Z wykształcenia jestem psychologiem i ekonomistą. Zawodowo pracuję jako psycholog, psychoterapeuta i mediator. Prowadzę prywatną praktykę psychologiczną od roku 2009.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Centrum Mediacji. Działam w ramach Kodeksów Etycznych tych organizacji.

Żywię głębokie przekonanie, iż każdy z nas w sposób znaczący wpływa na jakość swojego życia. Na jakość tworzonej przez siebie relacji z samym sobą, na jakość relacji tworzonych z innymi osobami oraz na kształt świata, w którym żyje. Jedyna różnica polega na tym, że czasami tworzymy i wpływamy na siebie, inne osoby i świat w sposób świadomy, intencjonalny oraz zgodny z własnymi preferencjami, a czasami robimy to mniej lub całkowicie nieświadomie, nieintencjonalnie lub niezgodnie z tym, czego w rzeczywistości pragniemy. Dlatego to, czy wiemy dobrze kim jesteśmy, czego faktycznie chcemy oraz w jaki sposób to osiągamy, czyni dużą różnicę. Różnicę, która w sposób istotny wpływa na jakość naszego codziennego życia.

Specjalizuję się w terapii indywidualnej, terapii par oraz terapii grupowej. W moim poczuciu wszystkie one wzajemnie uzupełniają się i pozwalają uczyć się bycia osobą pogodzoną ze sobą, a równocześnie osobą spełnioną w różnych obszarach codziennego życia.

Cyklicznie prowadzę półroczne grupy terapeutyczne przeznaczone dla osób indywidualnych pod nazwą Być w relacji oraz analogiczne grupy terapeutyczne przeznaczone specjalnie dla par pod nazwą Być w relacji partnerskiej.

Dla par, oprócz spotkań w ramach grup terapeutycznych prowadzę indywidualne sesje terapeutyczne lub, jeśli partnerzy chcą skoncentrować się na rozwiązaniu jasno zdefiniowanego konfliktu, sesje mediacyjne.

Dla osób zainteresowanych własnym rozwojem osobistym prowadzę zajęcia warsztatowo-treningowe w ramach dziewięciomiesięcznego kursu pod nazwą Szkoła relacji oraz sesje coachingowe.

Przez kilka lat prowadziłam warsztaty rozwoju osobistego w ramach projektu Sztuka bycia sobą oraz cykliczne procesy grupowe Ja w świecie, świat we mnie. Wywarły one wpływ na mój obecny stosunek do człowieka i do procesu zmiany.

Stale rozwijam się osobiście oraz podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe w ramach odbywanej superwizji. Moja praca zawodowa jest moją pasją.

W pracy zawodowej staram się kierować otwartym sercem oraz otwartym umysłem. Otwartym sercem, gdyż pragnę współtworzyć świat, w którym wszyscy czujemy się wygrani. Otwartym umysłem, gdyż interesują mnie wszystkie te drogi, które faktycznie do tego prowadzą. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej pracy.

Miejsce spotkań | forma spotkań | dane kontaktowe

Pracuję w ramach Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju PO PROSTU, którego jestem współzałożycielką oraz w ramach powołanego przeze mnie z potrzeby serca Centrum Pomocy Psychologicznej WYGRANY-WYGRANY, do którego również bardzo serdecznie zapraszam.

Oba ośrodki zlokalizowane są w Gdańsku-Wrzeszczu, przy ul. Wajdeloty 22a/8. Dla osób spoza Trójmiasta lub osób preferujących taką formę, spotkania odbywają się za pośrednictwem Skype’a.

e-mail: alicja@poprostu.gda.pl lub kontakt@wygrany-wygrany.pl
tel: +48 607 921 321
skype: wygrany-wygrany

Edukacja akademicka | szkolenia | staże | superwizja

Szkolenia z mediacji
2015 - Szkolenie specjalistyczne - Mediacje rodzinne - Polskie Centrum Mediacji
2013 - Szkolenie podstawowe - Mediacje - Polskie Centrum Mediacji

Szkolenia psychoterapeutyczne
2006-2016 - Szkolenie spcjalistyczne - Psychoterapia - Instytut Psychologii Procesu
2003-2005 - Szkolenie podstawowe - Dwuletnie Studium Psychoterapii - Instytut Psychologii Procesu

Staże psychoterapeutyczne
2011 - Staż psychosomatyczny - Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku
2010 - Staż psychosomatyczny - I Oddział Chorób Wewnętrznych Szpitala Specjalistycznego im. św. Wojciecha w Gdańsku
2008 - Staż psychiatryczny - Psychiatryczny Dom Pomocy Społecznej w Mościszkach

Edukacja akademicka
2005-2008 - Studia magisterskie - Psychologia - Uniwersytet SWPS w Warszawie
1997-2000 - Studia licencjackie - Plastyka - Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
1991-1998 - Studia magisterskie - Ekonomia - Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego

Superwizja
Clare HillZespół